عضویت  
ورود اعضا  
 
   طرح ویژه ثبت نام آزمون های آزمایشی جامع

طرح ویژه ثبت نام 3 مرحله آزمون آزمایشی جامع کنکور کارشناسی ارشد رشته‌ مهندسی شیمی

استانداردترین آزمون ؛ برترین آزمون دهنده‌گان

 

همانطور که می دانید در حدود یک ماه باقیمانده تا کنکور بسیار مهم است که داوطلبان از تمامی قسمت های زنجیره ارزش درس‌خوانی به صورت درست و با بالاترین بازدهی و اثربخشی استفاده نمایند. یک از مهم‌ترین حلقه‌های این زنجیره سنجش وضعیت مطلوب از موجود می‌باشد که با توجه به مقایسه فرد در وهله اول با خود و سپس با سایر رقبا امکان پذیر است. یعنی شما باید ابتدا بدانید کجا هستید و چقدر پتانسیل دارید تا در مرحله بعدی بتوانید ببینید آیا در رقابت کنکور نسبت به رقبای خود در محل مناسبی قرار دارید یا خیر. به خاطر همین شرایط است که اهمیت آزمون‌های آزمایشی بیش از پیش مطرح می شود. شاید اگر 4 سال پیش صحبت از آزمون های آزمایشی می‌شد همگان نام یک مؤسسه را به خاطر می‌آوردند اما به دلایل مختلف امروز اکثر مؤسسات خود اقدام به برگزاری آزمون می نمایند. اگر بحث شناخت خود و وضعیت و پتانسیل‌ها باشد باید به استاندارد بودن سؤالات آزمون و همچنین خود آزمون توجه نمود و در صورتی که بخواهیم نسبت به سایرین خود را بسنجیم نیاز به بالاترین جامعه آماری در بازه رتبه ای که برای خود متصور می شویم داریم (یعنی اگر رتبه تخمینی و پتانسیل شما رتبه ای بین 100 تا 300 باشد باید در جامعه آماری شرکت کنید که بیشترین رتبه های 50 تا 400 کنکور در آن حضور دارند و اگر پتانسیل رتبه زیر 100 را در خود می بینید حتما باید در آزمونی شرکت کنید که بیشترین رتبه های زیر 150 احتمالی کنکور در آن حضور دارند)

 

به طور کلی یک آزمون آزمایشی موفق باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

1-                       ترازسازی صحیح آزمون

شاید خیلی از دوستان و همکارانم مهمترین ویژگی آزمون را جامعه آماری و یا سؤالات آزمون بدانند اما من بر این باورم هیچ یک از این دو بعد به تنهایی نمی تواند تحلیل مناسبی از وضعیت به ما بدهد. سال گذشته در زمینه ترازسازی آزمون ها به مؤسسه ای کمک می کردیم که باعث شد با حدس زدن شرایط واقعی کنکور بسیاری از داوطلبانی که در آزمون ها شرکت می کردند در کنکور بتوانند شرایط بسیار ایده آلی را داشته باشند. آزمون هایی هستند که طراحان هر درس آن بدون در نظر گرفتن شرایط سایر دروس سوالات را طرح می کنند که باعث می شود میانگین دروس و ساختار آزمون با این که تک درس سؤالات خوبی دارد با تراز و میانگین استاندارد کنکور تطبیق پیدا کند (آیا به این نکته توجه کردید که رتبه های زیر 10 کنکور مهندسی شیمی میانگینی بین 60 تا 65 دارند؟).

2-                       جامعه آماری مناسب از برترین ها

در رابطه با جامعه آماری، باید بدانیم دنبال چه رتبه ای هستیم. اگر به دنبال رتبه زیر 100 هستیم باید به دنبال آزمونی برویم که بیشترین رتبه های زیر 100 در آن شرکت می کنند. اگر به دنبال رتبه زیر 300 هستیم باید به دنبال آزمونی برویم که بیشترین تعداد رتبه های زیر 300 در آن هستند.

3-                       سؤالات استاندارد

استاندارد بودن سؤالات از دو منظر قابل بررسی است:

الف) استاندارد بودن سؤالات هر درس

ب) استاندارد بودن مجموعه سؤالات آزمون

برخلاف استاندارد بودن سؤالات هر درس آزمونی استاندارد را برای ما نمی سازد! زیر باید مجموعه سؤالات آزمون از لحاظ ترازسازی، میانگین کل آزمون، زمان پاسخگویی و ... نیز مورد بررسی قرار گیرد. این یکی از نکات بسیار مهمی است که باید به آن توجه بسیار زیادی شود و یکی از مزایای مهم رقابتی در آزمون آزمایشی است. بسیار دیده اید در کنکور سالهای مختلف دروس مختلفی سخت و یا آسان می شود اما عملکرد کلی داوطلبان تغییر چندانی نمی یابد.

4-                       تخمین رتبه در کنکور

یکی از جذابیت کنکور ارشد مهندسی شیمی، تبعیت رتبه ها، ترازها و میانگین داوطلبان از توزیع نرمال است. به جرأت و طبق متون علم آمار می توان گفت اگر تعداد داوطلبان بیش از 314 نفر باشد، تخمین ها با احتمال بیش از 95 درصد صحیح خواهد بود و لذا می توانید با شرکت در آزمون ها استاندارد تخمینی واقعی از رتبه خود در کنکور داشته باشید.

 

5-                       حل سؤالات آزمون و تحلیل کارنامه

برخی مواقع هدف و وسیله جای خود را عوض می کنند. خواهش می کنم به آزمون های آزمایشی به چشم هدف نگاه نکنید. مثالی راجع به یکی از دوستان برای شما می زنم "دوست عزیزی هفته قبل از کنکور اصلی در آزمون آزمایشی رتبه 87 را کسب و در روز کنکور رتبه او 8 بود!" آیا واقعا در 6 روز علمش را افزایش داد؟ آیا روحیه اش را از دست داد و از کنکور نا امید شد؟ خیر تنها با رفع بعضی مشکلات و بی دقتی ها برای کنکور و لطف خدا این اتفاق افتاد. این مثال زده شد تا شما بدانید آزمون دادن به خودی خود شما را موفق نمی کند بلکه شرکت در یک آزمون استاندارد و تحلیل وضعیت خودمان در آن می تواند نتایج شگفت انگیزی را برایمان به ارمغان بیاورد.

طرح ویژه:

با توجه به بررسی آزمون های آزمایشی مؤسسات جهت آماده سازی داوطلبان کنکور ارشد مهندسی شیمی، آزمونی با رعایت تمامی فاکتورهای بالا یافت نشد و تنها آزمون‌های دپارتمان تخصصی مهندسی شیمی نگاره با حضور داوطلبین برترین دانشجویان دانشگاه‌ها برتر سراسر کشور توانسته قوی‌ترین جامعه آماری آزمون‌های آزمایشی متشکل از برترین‌ها را رقم بزند.

اما با توجه به پراکنده شدن تعدادی از دانشجویان این رشته به تعداد بسیار پایین در چند مؤسسه دیگر بدلیل عدم شناخت کافی از کیفیت برتر و جامعه آماری بالای دپارتمان تخصصی مهندسی شیمی و با توجه به درخواست‌های مکرر آن‌ها بعد از اطلاع از کیفیت و تعداد بالای شرکت کنندگان آزمون‌های دپارتمان برای تخفیف بالاتر در هزینه جهت ثبت نام و به منظور ایجاد بالاترین جامعه آماری متشکل از تمامی دانشجویان مهندسی شیمی سراسر کشور بر آن شدیم جهت برگزاری آزمون‌های آزمایشی جامع دپارتمان با در نظر گرفتن تخفیف حدود 50 درصدی برای ثبت نامی‌های جدید، استانداردترین آزمون را برای سنجش برترین‌های کنکور مهندسی شیمی برگزار نموده و از این طریق یکی از دغدغه‌های مهم داوطلبان کنکور ارشد مهندسی شیمی در نزدیکی کنکور برآورده شود.

کالیبراسیون آزمون، طرح سؤال توسط برترین اساتید و رتبه های تک رقمی کنکورهای سلا‌های قبل، هزینه مناسب آزمون، برگزاری آزمون در بیش از 60 نمایندگی کشور، ترازسازی دقیق بر مبنای کنکور  ارشد سازمان سنجش، دقیق ترین تخمین رتبه در کنکور ارشد مهندسی شیمی با توجه به شرایط آزمون همه و همه از سایر ویژگی‌های آزمون‌های جامع آزمایشی مؤسسه آموزش عالی آزاد نگاره می‌باشد. همچنین مشاوره تخصصی رایگان قبل از آزمون جهت بررسی نحوه درست آزمون دادن و مشاوره تخصصی رایگان پس از آزمون جهت تحلیل کارنامه و همچنین اهدای سکه بهار آزادی به نفر اول 4 آزمون جامع از سایر ویژگی‌های مثبت این آزمون ها می‌باشد.

 

جدول تخفیفات ویژه برای ثبت‌نام کنندگان آزمون های آزمایشی جامع دپارتمان تخصصی مهندسی شیمی

نوع ثبت نام

هزینه ثبت نام بدون اعمال تخفیف

درصد تخفیف در طرح ویژه دپارتمان

هزینه کل پس از اعمال تخفیف

هزینه هر مرحله پس از اعمال تخفیف

3 مرحله آزمون آزمایشی همزمان

280هزار تومان

47 درصد

150 هزارتومان

50 هزار تومان

دو مرحله آزمون آزمایشی همزمان

210 هزار تومان

45 درصد

115 هزار تومان

57 هزار تومان

1 مرحله آزمون آزمایشی

110 هزار تومان

40 درصد

66 هزار تومان

66 هزار تومان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت نام از طریق تماس با شماره تماس دفتر مرکزی دپارتمان در تهران:

02188894192

یا مراجعه حضوری به دفتر مرکزی دپارتمان و تماس یا مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی های دپارتمان در سراسر کشور

 

""آدرس و شماره تماس نمایندگی ها""

 

 

 

 

هر جا که اراده ای، هست... راهی هم هست...

 

 

دپارتمان تخصصی و جامع مهندسی شیمی

اولین مرکز تخصصی برگزار کننده دوره های آمادگی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی شیمی در ایران