عضویت  
ورود اعضا  
 
   مصاحبه اختصاصی با رتبه 3 کنکور کارشناسی ارشد مهندسی شیمی سال 1392

میلاد ابراهیمی

رتبه 3 کنکور ارشد مهندسی شیمی سال 1392

 

1. با سلام و تشکر از اینکه وقتتون را در اختیار ما قرار دادید، لطفا کمی خودتان را برای خوانندگان گرامی معرفی کنید و بگید شهر تولدتون کجاست و متولد چه سالی هستید؟

منم سلام عرض میکنم خدمت شما و خوانندگان گرامی، بنده متولد شهرستان جویبار، استان مازندران هستم، در خدمتتون هستم.

 

2. بفرمایید مقطع تحصیلی در کارشناسی را در کدام دانشگاه گذراندید و مقطع کارشناسی ارشد را کدام دانشگاه انتخاب کردید؟ در ضمن نگفتید متولد چه سالی هستید؟

درسته، (با لبخند) متولد سال 69 هستم و مقطع کارشناسی را در دانشگاه تهران دانشکده فنی کاسپین گذراندم و هم اکنون در داشنگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل هستم.

 

3. ابتدا بفرمایید گرایش تون در مقطع ارشد چیست و بعد چرا این گرایش را انتخاب کردید؟

بنده گرایش طراحی فرآیندها را انتخاب کردم و مهمترین عامل انتخاب این گرایش علاقه ی بنده به طراحی واقعی فرآیندهای مهندسی شیمی بوده است، البته کیفیت اساتید دانشگاه صنعتی شریف در این گرایش هم بی تاثیر نبوده است.

 

4. برگردیم سر کنکور کارشناسی ارشد، چه چیزهایی را مهمترین عامل کسب این نتیجه در کنکور می دانید؟

خب واقعا عوامل زیادی دست به دست هم می دهد که چنین نتیجه ای برای فردی پیش آید، من اگه بخام مهمترین دلایل را معرفی کنم به ترتیب به علاقه، انگیزه، پشتکار، استفاده از کتاب ها و جزوه های مناسب، اساتید مجرب در بعضی از دروس و در آخر هم می توان به آزمون های آزمایشی هم اشاره کرد، البته کمک خدای عزیز هم مطمئنا دلیل اصلی این نتیجه بوده است.

 

5. دلایل زیادی را نام بردید، دلیلی که توجه منو جلب کرده این است که آزمون های آزمایشی هم یکی از دلایل موفقیت شما بوده است، آیا در آزمون های آزمایشی هم همانند کنکور موفق بودید؟

راستش را بخواهید نه، من در 2 تا از آزمون های جامع شرکت کردم که در یکی از آن ها رتبه 17 و در دیگری رتبه 60 را آوردم که به نظر خودم استاندارد نبودن آزمون ها مهمترین عامل این نتایج بوده است.

 

6. به نظر شما چه آزمونی را می توان آزمون استاندارد خطاب کرد؟

به نظر من دلایلی که می توان یک آزمون را استاندارد نامید، یکی استاندارد بودن سوال ها، جامع بودن سوال ها، جامع و شامل بودن پاسخنامه سوال ها و همچنین دسترسی آسان به طراح سوال ها می تواند از عوامل استاندارد بودن یک آزمون باشد، همچنین مکان مناسب هم یکی دیگر از عوامل است.

 

7. از کی شروع به خوندن درس های کنکور کردید؟

من از اوایل مهر شروع به خوندن کردم.

 

8. در ماه آخر مهمترین برنامه ریزیتان چه بوده ؟

ماه آخر بیشتر سعی کردم بر آزمون های کنکور سراسری سال های قبل و مرور کردن درس ها تمرکز کنم و در هفته ی آخر مرور کردن جزوات مهم و ضروری از برنامه هام بوده است.

 

9. آیا روز کنکور استرس زیادی داشتید؟

نه تقریبا اصلا استرس نداشتم، من همیشه عقیده ام این بوده که کارم را به نحو احسن انجام دهم و نتیجه را واگذار کنم به خدای متعالی و چون که در طول مدت کنکور به همه ی برنامه ریزی هام رسیده بودم تقریبا استرسی در روز کنکور نداشتم.

 

10. آیا بعد از کنکور فکر می کردید چنین رتبه ای را کسب کنید؟

راستش را بخواهید بعد کنکور چون فکر می کردم درس های ترمودینامیک و راکتور را کامل زدم احتمال رتبه ی زیر 20 برای خودم داده بودم ولی واقعا توقع رتبه ی 3 نداشتم.

 

11. درصد های کنکورتان را میتوانید به خوانندگان عزیز بگویید؟

بله حتما، به ترتیب میگم، زبان 0، حرارت 84، ترمودینامیک 87، مکانیک سیالات 55.5، کنترل فرآیند 13، انتقال جرم و عملیات واحد 65، طراحی راکتور 91 و ریاضی 82.

 

12. بسیار عالی، پیشنهادتون به کسانی که در آینده این راه شما را در پیش دارند برای کسب موفقیت در کنکور چیست؟

به نظر من همه ی انسان ها می توانند به هر جایگاهی که میخواهند برسند فقط باید خودشان را باور کنند و برای آن جایگاه تلاش کافی را بکنند،

همانطور که قبلا گفتم مهمترین عامل به نظر من علاقه است، اگر علاقه باشد تلاش هم به دنبالش می آید که می تواند منجر به نتیجه ی مورد نظر شود، البته برنامه ریزی و انتخاب کتاب و آزمون های درست هم از عوامل بسیار مهم است.

 

13. حرف آخر؟

خیلی تشکر میکنم از شما و همه ی خوانندگان عزیز، امیدوارم همه ی افراد به هر آرزویی که دارند برسند، خداحافظ شما.

با تشکر از اینکه وقتتون را در اختیار ما قرار دادید.